Toiduliidu juht Sirje Potisepp foto: erakogu

3 küsimust Sirje Potisepale

Ehemaitse.ee uurib, kuidas toiduvaldkonnas toimetavad juhid suvepuhkusele vastu lähevad. Esmalt tegime juttu Sirje Potisepaga, Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhiga.

Kuidas on Toiduliidu ning selle juhi kevadsuvi läinud, ning kui, siis mis on olnud senisest erinev? 

Kevad- suvi on liidu juhtidele ja nii ka minule töiselt väga kiire, sest meie aega planeerivad erinevad ametnikud, kui nii võib öelda. Aastast aastasse kordub sama käekiri – enne suvepuhkusi püütakse ära teha kõik võimalik, mis erinevatel põhjustel poole aasta jooksul on tegemata.

Nii kuhjuvadki erinevad eelnõud suveperioodiks minu lauale, sest ametnikud seavad end pikkadele suvepuhkustele. Selline töökäekiri ei ole normaalne, kuid eelnõude puhul on konkreetsed vastamise tähtajad ja neist tuleb kinni pidada.

Sel suvel on päris mitmed eelnõud pakendite ja jäätmetega seotud ning samuti rohepöördega, mis ikkagi ootamatult ja väga ambitsioonika ajakavaga meile peale tuli.

Raskeks teeb regulatsioonidega tegelemises just asjaolu, et mina olen sisuliselt üksi, kes kõik kümnete ametnike eelnõud labi peab töötama, meie sektorile ja ettevõtetele tähtsaimad ja olulisemad kohad üles leidma ning tegema ka tagasiside.

Muidu on ju suveperiood ikka veidi positiivsem tänu viiruse taandumisele ja vaktsineerimistele. Nii oleme isegi mõne füüsilise kohalolekuga üritusegi saanud teha, pidades loomulikult kinni kõikidest piirangutest ja soovitustest Terviseameti ja Vabariigi Valitsuse poolt.

Samas väga suurtele üritustele, eriti kohtadesse, kus inimesed külg-külje kõrval, endiselt ei kiputagi. Eks see tavaellu ja normaalsusesse naasmine võtabki veel aega.

Millised on Sinu puhkuseplaanid?

Ma olen teinud nädalavahetuse minipuhkusi Eestis pidevalt ja võibki öelda, et ei ole odav! Nädalavahetus Eestis maksab sageli rohkem kui pakettreisi nädal Eestist väljaspool.

Ja eks ikka 1,5 aasta jooksul saabki juba Eestile ikka ring peale tehtud ja midagi väga erilist leida üha raskem… Tegelikult naudin ka kodus olemist väga ja lihtsalt lebotamist, kus ei olegi mingit erilist päevakava, kuigi mul ju puhkused ka tavapäraselt planeeritud, et vajalikud tegevused ikka tehtud saaks.

Aga – oleme ootusärevad, sest plaanime nüüd perega minna peale 1,5 aastat taaskord välisreisile. Muidugi riiki, kus reeglid teada ja paigas. Kuna oleme kõik peale lapselapse vaktsineeritud, annab see võimaluse ja see on hea.

Nii, et inimesed, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige! Nii on kõigil ohutum, sest ega see viiruselevik pole peatunud ega kadunud. Ja loodan, et juba praegu on kõik ettevalmistused vastavatel asutustel võimalikuks kolmanda laine ohjamiseks tehtud, kuid võluvõti on meie endi kätes ka!

Mis jääb praegu pooleli ja ootab ees peale puhkust, mis on esimene asi, millega kavas tegeleda?

Puhkuselt naastes on minu esimene töö postkast labi töötada, sest meilivahetus on tohutu ja sel korral ei kavatse vahepeal meilidega tegeleda. Vajangi puhkust, sest hooaeg on olnud väga kurnav ja tohutu töökoormusega. Kena suve kõigile!

Jaga