Foto: Eesti messid OÜ

Tallinna kobarmess lükkub aasta võrra edasi ja areneb suuremaks

Eesti messid OÜ ja SA Tallinna Lauluväljak allkirjastasid lepingu muudatuse, mille tulemusena lükatakse kuu aja pärast 9. ja 10. mail Tallinna Lauluväljakul toimuma pidanud tasuta sissepääsuga kobarmess aasta võrra edasi, kuid samas arendatakse messi veelgi suuremaks ja sisukamaks.

Tallinna kobarmess 2021 toimub reedest pühapäevani, 7.-9. mail algusega iga päev kell 11.00. Sissepääs on tasuta.

Auris Rätsep, Eesti messid OÜ juhatuse liige: „Täna on selge, et kui riigi ja omavalitsuse poolt juriidiliselt isegi lubataks maikuu keskel avalikku üritust korraldada ja ka tehniliselt on see teostatav, siis professionaalsete korraldajatena me seda juba ainuüksi moraalsetel kaalutlustel ei teeks.”

Messi korraldamine ei ole Rätsepa sõnul eesmärk omaette, vaid see teenib ikka eksponentide ja külastajate huvisid, lisaks edendab suursündmus nii sise- kui välisturismi, omavalitsuse ja riigi PR kuvandit.

“Pole teada, et millal lõpeb riigis kehtiv eriolukord ja mis on seejärel mõistlik periood avalike ürituse mittetoimumiseks,” lisab ta.

Rätsep annab teada, et Tallinna kobarmess 2021 koosseisus saavad rohkem kui 100 000 ruutmeetril toimuma suured teemamessid, mis külastajate sihtrühmalt hästi kokku sobivad: Eesti Toidumess – Sööma!, Eesti Automess – Sõidame!, Eesti Tervisemess – Liikuma! ja Eesti Pulmamess.

Lisaks toimub toidumessi osana kevadise grillihooaja alguses ka Eesti Grillimess – Grillima!. Messi viimane päev on emadepäev, mis tipneb suure kontserdiga „Kallile emale!“ täpselt nii nagu ka sel aastal planeeritud oli.

Messi eksponendid, kellel on esimesed osamaksed tasutud, võidavad Rätsepa hinnangul kobarmessi arendamisest juurde reedese toimumispäeva ja tulenevalt tervisemessi kobarmessiga liitumisest ka arvukalt lisapublikut.

“Messi korraldajatele saab aasta võrra edasilükatud suursündmuse väärikas teostamine olema omaette väljakutse. Tasuta sissepääsuga Tallinna kobarmessil piletitulu ei ole ja eksponentide osalustasudest oleme aasta jooksul juba erinevad korralduskulud katnud ning maksed partneritele sooritanud,” kommenteerib Rätsep.

Korraldajatel seisab ees 12 kuud tasuta tööd

Nüüd järgneb Rätsepa sõnul messi korraldajatele 12 kuud tööd selle eest tasu saamata, sest eksponentide osalustasu Eesti messid AS korraldusperioodi keskel tõsta ei saa ja järgmised laekuvad osamaksed kuluvad suursündmuse tehnilisele teostusele ja turundamisele selleks, et sündmus üldse toimuma saaks.

“Olen kindel, et ainult koostöös mõistvate partnerite ja eksponentidega loome 2021. aasta maikuu teisel nädalavahetusel Tallinna Lauluväljakul aegade suurima ja sisukaima Tallinna kobarmessi, mis saab olema rõõmus kriisijärgne kohtumine arvukate tublide ettevõtete ja nende klientidega!“

Urmo Saareoja: „Tallinna Lauluväljak suursündmuste toimumiskohana teeb omalt poolt kõik selleks, et siis kui aeg avalike ürituste toimumiseks taas käes ja sobilik, saaksime üheskoos turvaliselt koosolemist nautida nagu eestlastele kombeks on. Loodame, et tavapärane elu on järgmiseks aastaks taastunud ning me saame jälle nautida neid suurepäraseid üritusi, mida Lauluväljakul rahvale pakutakse!“

Tallinna kobarmess 2021 platsiplaan https://drive.google.com/open?id=1-ljmg7Pr0HHkNvkKYv6mnopKuZzgACC2