Clean label ehk puhta etiketi märgis tähistab tooteid, mis on valmistatud vaid kõige lihtsamatest tarbijale arusaadavatest komponentides.
Foto: Valio Eesti

Alma uuendas jogurtimaiuste tooteseeriat

Alma uuendas oma populaarsete jogurtimaiuste seeriat, muutes täispiima baasil valminud jogurti kooresemaks ning andes uue juuretisega Eesti kõige marjasematele maiustele ehedama maitse.

Uued marjarohked jogurtimaiused jõuavad poelettidele septembris.

Valio Eesti turundusdirektori Krista Kalbini sõnul on jogurtimaiuste seeria uuendamisel silmas peetud tarbijat, kes armastab koduse maitsega marjarohket jogurtit.

„Kui tavaliselt oleme harjunud jogurti kergelt hapuka alatooniga, siis uuendatud jogurtimaiustes on kasutusel uus mahedamaitseline juuretis, mis marjade ja viljade naturaalse maitse eriti hästi esile toob. Võrreldes senise täispiima baasil toodetud jogurtimaiusega on uue jogurtimaiuste retsepti lisatud ka värske koor, mis annab tootele kreemise ja meeldivalt täidlase tekstuuri,“ kirjeldas Kalbin tootesarja.

Marju on uuenenud seerias rohkelt – kirsi-, maasika-, mango- ja mustika jogurtimaiuste 100-grammises topsis sisaldub kuni 17% marju ning püree asemel on jogurtis suured mahlased viljatükid.

Naturaalsetest ja töötlemata maitsetest annab aimu pakendil olev clean label ehk puhta etiketi märgis.

Clean label ehk puhta etiketi märgis tähistab tooteid, mis on valmistatud vaid kõige lihtsamatest tarbijale arusaadavatest komponentidest ja on tänu sellele väga lühikese koostisosade nimekirjaga.

Clean label toiduained on vähetöödeldud ning need ei sisalda lisa- ega säilitusaineid.

Valio Eesti on üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid. Peamiselt Kesk- ja Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Itaaliast, Kreekast ja Ameerika Ühendriikidest.