Eestit esindab võistlustel Kristo Tomingas Cocktail Catering OÜst, valmistades kokteili eestimaise joogitootja Lahhentagge alkoholivabast džinnist.
Foto: Lahhentagge

Eesti baarmen ja Eesti jook jõudsid New Yorgi kokteilivõistluse finaali!

Saabuval nädalavahetusel toimub New Yorgi Restaurant Show raames  rahvusvaheline kokteilivõistlus, kus seitsme finalisti seas on eestimaalasest Kristo Tomingas kokteiliga, milles on aukohal Lahhentagge uus alkoholivaba gin Flâneur.

Rahvusvahelise kokteilivõistluse “Battle of the Modern Bartender” finalistid valiti sadade konkureerivate jookide hulgast. Olulisim eeltingimus oli, et kõik joogid sisaldavaksid kohvi.

“Võistlusel said võistlejad teha, mida ise soovisid, sponsoreid sellel võistlusel ei ole. Otsustasin teha alkoholivaba kokteili ja kasutada Eesti alkoholivaba džinni,” rääkis Kristo Tomingas Cocktail Catering OÜst.

“Kuna see jook on maitse poolest džinnile kõige lähedasem, siis tänu sellele saan valmistada uut sorti kokteili, mida saavad tarbida ka need, kes ei saa alkoholi tarbida,” lisas Tomingas.

Alkoholivabad kokteilid on maailmas üha populaarsemad.

Flâneur, Eesti esimene alkoholivaba destilleeritud jook, valmib Kuressaares Saaremaa kadakamarjadest. Poelettidele jõudis jook detsembris.
“See oli väga meeldiv üllatus ja soovin Kristole kogu südamest edu,” ütles Flâneuri looja Maarit Pöör, Lahhentagge tegevjuht.

“Võrreldes alkoholi sisaldavate jookidega, on Flâneuri tootmine keeruline ja aeganõudev protsess,” täpsustas Pöör.

Lahhentagge edulugu algas kolm aastat tagasi, mil tehti algust käsitöödžinni valmistamisega, esialgu vaid katsepartiidena. Ettevõtmist kroonis edu – Lahhentagge džinn saavutas rahvusvahelisel konkursil “Maailma parim käsitöödžinn 2018” rahvahääletusel teise koha.

Täna on Lahhentagge džinn nõutud kaup nii meil kui nüüdseks ka juba mujal maailmas. Trendikamad baarmenid teavad, mis on Lahhentagge.

Prantsuse kultuuriruumist nime saanud Flâneur on metafoorina nautleja, kes uitab ja vaatleb, sekkumata maailma kulgu.
Kel huvi teema vastu laiem, saab järele vaadata 28. veebruari telesaadet Õhtu!, kus Kristo Tomingas ja Heinar Õispuu esitlesid seda ja teisi jooke Kanal 2 eetris.

Loe võistluste kohta lähemalt: https://www.internationalrestaurantny.com/hip-sip-battle-mo…

Loe Lahhentagge ja ettevõtte eduka ühisrahastusprojekti kohta:
https://fundwise.me/en/pitch/lahhentagge
https://www.lahhentagge.com/flaneur