Chaga ehk must pässik sisaldab C, B1-, B2- ja B5 vitamiine, mis teevad temast väga tõhusa energiataastaja.

Eestis hinnatud Chaga ehk musta pässiku eliksiiridesari täienes – tootesarja lisandusid pulbrid

Tarbijate suure poolehoiu võitnud Eesti ühed hinnatumad toidulisandid – Chaga eliksiirid – laiendavad loodustoodete perekonda. Turule on jõudnud uued innovaatilised Chaga pulbrid, mis rõõmustavad rikkaliku B- ja C-vitamiini sisaldusega ning millest valmivad tõmmised ja supertoidud aitavad tagada organismile vajalikud jõuvarud.

Chaga OÜ meeskonna tootearendusjuht doktor Anu Adermann kinnitas, et tarbija aina kasvava huvi tõttu loodustoodete ja rahvameditsiinis tuntud tegijate vastu panustatakse aktiivselt tootearendusse.

„Üha enam osatakse hinnata puhast toitu, milles teevad ilma loodusest pärit koostisosad. Tänapäeva tehnoloogia võimaldab meil ühendada vana ja uue- tuua esivanemate retseptid moodsas kuues soovijateni. Meil on äärmiselt hea meel, et oleme tootearenduses astunud jõulise sammu ning turule jõuab Immuno pulber, mis sisaldab mustsõstra-, chaga-, astelpaju- ja kuusevõrsepulbrit,“ tutvustas Adermann.

Pulber sisaldab rohkelt C-, B1- ja B2 vitamiini. Kui C-vitamiin on üks tugevamaid antioksüdante, mis organismi vastupanuvõimet tõstab, siis koostoimes B-vitamiiniga on tulemuseks tõeline superstaar meie organismi immuunsus- ja närvisüsteemi toetamisel.

Lisaks uuele Immuno pulbrile, on Chaga OÜ töötanud välja uue pakendilahenduse Chaga pulbrile, mis on suurepärane B1-, B2- ja B5 vitamiinide allikas.

Doktor Anu Adermann selgitab, et B1 ja B2 vitamiinid aitavad meie närvisüsteemil normaalselt funktsioneerida ning B2 seisab ühtlasi naha heaolu eest. “B5 vitamiin on tuntud selle poolest, et vähendab väsimust ja kurnatust,” kinnitab Chaga OÜ tootearendusjuht.

Chaga ja Immuno pulbrid on mugavustooted, mis pakuvad chaga ehk musta pässiku austajatele võimaluse valmistada ise tõmmist või lisada pulbreid supertoitude, näiteks smuutide, sisse.

„Eriti just praegusel kevadetalvisel ajal, mil organism vajab kurnavast hallist perioodist taastumiseks lisajõudu, samuti kaitsmaks end viiruste vastu, on pulbrid üheks võimaluseks, kuidas ennast turgutada,“ tutvustas Anu Adermann võimalusi pulbrite lisamiseks igapäevasesse menüüsse.

Kes peab lugu meie esiemade traditsioonidest, siis nende jaoks on Chaga meeskond arendanud välja Chaga tükid ehk musta pässiku tükid, mis sobivad samuti tõmmiste valmistamiseks. Chaga tükid sisaldavad sarnaselt pulbrile rohkesti B1-, B2- ja B5 vitamiine.

Uusi, tervist tugevdavaid eliksiire ja Chaga pulbreid on võimalik tellida e-poest <https://chagahealth.eu/pood/>, samuti on need müügil Biomarketites, kaupluses Eliksiir, Taluturu kauplustes (Tartu, Tallinn, Pärnu), Tõrva Tikste Konsumis, Tõrva COOP ja Võrumaa Toidukeskus poodides.