Muusik Gerli Padar on eriolukorras leidnud pigem uusi võimalusi ja mõnusa rutiini.
Foto: Gerli Padar erakogu

Gerli Padar soovitab: kaks vahvat retsepti, mida lastega kodus teha

Kui juba üle kuu aja kestnud isolatsiooniperiood on paljud pered surunud nelja seina vahele kodukontorisse ja kodusesse koolipinki, siis annab ebatavaline olukord ka palju võimalusi kodusele ajaveetmisele loovalt läheneda.

Muusik Gerli Padar on eriolukorras leidnud hoopis mõnusa rutiini. „Sööme perega koos, käime iga päev õues ja teeme regulaarselt trenni. Jube hea tunne on, kui ei ole vajadust öelda: teeme kiiremini, me oleme juba hiljaks jäänud,“ kirjeldab ta olukorda oma peres.

Siiski näeb ta eriolukorras pigem võimalusi, mitte sundseisu. „Soovitan kõigil võtta pigem vaatleja roll ja võite üllatuda, kui toredad ja andekad lapsed teil on ja kui hooliv abikaasa,“ ütleb Padar.

Nii saigi tuttavate jaoks filmitud kodusest meisterdamisvideost alguse ema-tütre ühine Youtube’i kanal, millel on tän aseks juba üle tosina video põnevate ideedega, mis kodusesse rutiini vaheldust toovad.

Samuti kaasab Gerli pereliikmeid senisest enam kodustesse toimetustesse. „Varem ma kiiruga ikka tegin pea kõik ise ära ja tundus, et nii on lihtsam. Aga nüüd tüdrukud aitavad köögis ja saavad ka sellest aru, et triigitud pesu ei ilmu kappi iseenesest,“ avaldab ta.

Lisaks majapidamistöödesse kaasamisele on praegune aeg ka võimalus lastele kokakunsti õpetada ning neid söögitegemisse kaasata. Lastega koos kokkamine võib olla äge vaheldus peremenüüsse ja võimalus katsetada kelmikamate retseptidega. Altpoolt leiadki kaks vahvat retsepti, mis Gerli peres lastega koostöös on valminud.

Loomingulised Lotte-tegelastega võikud

Täpsema videoõpetuse Lotte tegelastega võikude meisterdamiseks leiad siit: https://www.youtube.com/watch?v=fzG8ATHE3x8.

Vaja läheb:
3 viilu Fazer Lapi leiba
sulatatud juustu
porgandit
keeduvorst või –singi viile
suitsuvorstiviile
viilutatud juustu
kurki
mustikaid
viinereid

Tee nõnda:
Määri igale Lapi leiva viilule sulajuustu. Riivi porgand – sellest saavad Lotte juuksed. Seejärel lõika keeduvorstist välja tegelaste näokujud. Juustust ja mustikatest saad teha iga tegelase silmad, suitsuvorstist saavad põsed ja Brunole tukk. Lõika kurgikoorest viilud ning meisterda neist tegelastele vurrud. Alberti pikad kõrvad saad teha viineripoolikutest.

Šokolaadised rüütlid

Vaja läheb:

Rüütlid
8 viilu Fazer Kodusaia või väikeseid Kodusai Mini röstsaiaviile
2 dl mandlipiima või tavalist piima
1/2 dl suhkrut
2 tl vanillsuhkrut
1 spl kakaopulbrit
2 muna

Šokolaadikaste
100 g Karl Fazeri šokolaadi või Fazeri küpsetusšokolaadi
1 spl võid
1/2 dl mandlipiima või tavalist piima

Foto: Retsept ja foto: Fazer

Kaunistuseks
2 banaani
mandlilaaste
soovi korral tuhksuhkrut

Tee nõnda:

Esmalt valmista šokolaadikaste. Selleks tükelda šokolaad kastrulisse. Lisa muud koostisosad ja kuumuta nõrgal tulel pidevalt segades kuni šokolaad on sulanud ja kaste ühtlane. Lase jahtuda.

Seejärel valmista munapiim. Selleks mõõda madalasse kaussi (mandli)piim, suhkur ja vanillsuhkur. Sõelu sekka kakaopulber ning sega vispliga. Viimasena lisa munad. Rösti mandlilaaste kuumal pannil, kuni need saavad pisut värvi ning pane kõrvale.

Viiluta ka banaanid. Aseta kaks eelnevalt röstitud saiaviilu munapiima sisse ning hoia neid seal seni kuni need on kergelt läbi imbunud. Seejärel tõsta viilud kuumale pannile ning prae mõlemalt poolt.

Kui tõstad viilud taldrikule, siis ühe kääru peale tõsta lusikaga tubli kiht šokolaadikastet ja banaaniviilud. Teine viil säti šokolaadiga kaetud viilu peale kaaneks. Kaunista šokolaadirüütlid mandlilaastude ja tuhksuhkruga ning naudi soojalt.

Head isu!