Tänavu ootab külastajat ees koguni kaks messi - Eesti Toidumess - Sööma! ja automess Sõidame!
Foto: Eesti Messid

Homsest stardib Eesti Toidumess

Juba kolmandat aastat toimub 03. – 04. mail Lauluväljakul Eesti Toidumess – Sööma. Tänavu on korraldajad lisanud täiendava lisaüritusena üritusele veel teisegi sündmuse – automessi Sõidame!. 

Eesti on teada ja tuntud hea toidu maa ning seda hinnatakse nii eestlaste, kui ka meie külaliste poolt.

“Eesti Toidumessi missiooniks on jätkuvalt anda meie rahvale ja Eesti külalistele ülevaade Eesti inimeste toidulaua hetkeseisust ja arengutest, ning kindlasti pakkuda head-paremat kõhule,” räägib ürituse infojuht Katrin Aunpu.

Kohal on Eesti toiduvaldkonna tegijad: suured ja väikesed toidukaupade tootjad, jae- ja hulgikaupmehed, catering-teenuseid osutavad toidupakkujad, toiduvaldkonnaga seonduvad organisatsioonid ja arvamusliidrid.

Sööma! pakub süüa, tegevust ja teadmisi. Arvukates suurtes ja väikestes välirestoranides serveeritakse huvitavaid roogasid, toimuvad degustatsioonid ja rahvakoolitused ning palju muud põnevat.

“Tegevusi toetab mõnus muusika ja kultuuriprogramm nii suurtele kui väikestele,” märgib Aunpu.

Eriliselt tasub tema sõnul välja tuua veel uuendusliku ettevõtmise Nutikas Toidufotokool – toidu pildistamine nutiseadmega ning sellele järgneva meistrivõistlused toidu pildistamises nutiseadmega.

Samuti soovitab Aunpu tulla vaatama Eesti Toidumeistrite võistlusi viilutamises, kartulikoorimises ja kalafileerimises, sest sealt leiab nii põnevust kui ka mänguilu.

Nagu heaks ja väärikaks tavaks on saanud, õnnistab toidumessi sisse söögipalve (reedel kell 11.45).

“Sel kevadel teeb seda Järva praostkonna õpetaja Teet Hanschmidt, keda tuntakse hästi ka lastelavastuse “Kardemoni linna rahvas ja röövlid” röövelmees Jonatanina,” jätkab Aunpu.

Muusikat teevad suurepärased Eesti Showmessi artistid nagu Mihkel Matiisen, Merlyn Uusküla, Boris Lehtlaan jpt.

Seda ja palju muud pakub koguperesündmus Sööma! ja Sõidame! ligi 100 000m2 suurusel messialal, kus kõige muu hulgas on ka suur mängumaa.

Kokku osaleb Eesti Toidumessil ja Eesti Automessil kuni 700 eksponenti ja kahel päeval on oodata kuni 100 000 külastajat. 

Riigi suurima kulinaarse atraktsioonina on Eesti Toidumess huviväärsus nii meile kui ka väliskülalistele. “See on suurepärane võimalus näidata maailmale kõike head ja paremat, mida Eestis toota ja toiduga teha osatakse,” kinnitab Aunpu.

Mess(id) on külastajaile avatud reedel ja laupäeval kell 11-20. Sissepääs on kõigile tasuta.