Lahhentagge käsitöötoonikud on leidnud endale täiesti uue vormi – ettevõtte toonikujooga fänne on juba lisaks Saaremaale ka välisturgudel.

Auhinnatud Lahhentagge toonikud taaskasutavad puumaterjali – ‘Kuusk ja Kardemon’ kasutab jõulukuuski, ning ‘Kadakas ja Mandariin’ valmib rannaniitude puhastamisel lõigatud  kadakatest.

“Loodusliku ergutina on meie toonikud valmistatud puhtast Saaremaa loodusest, maitseküllastest taimedest ning oli ainult aja küsimus, millal ta kohtub Jooga, kui iidse kehameele teadussüsteemiga,” ütles Maarit Pöör, Lahhentagge jookide autor ja aktiivne joogahuviline.

Saaremaa joogaõpetaja Kerli Adov haaras ideest ja lõi möödunud suvel programmi mille esmaesitlus toimus augustis Kuressaare džinnifestivalil.

Foto: Maarit Pöör                                Kerli Adovi loodud programmi esmaesitlus toimus augustis Kuressaare džinnifestivalil.

“Tulemuseks on lõbus toonikujooga, mis pakub ka pisut väljakutset – püüa ise seista ühel jalal ja mitte maha loksutada oma jooki. Reegel on selles saaremaises joogalikult voolavas joogastiilis vaid üks: ära lase toonikut käest. Vähemalt mitte enne, kui see on tühi,” räägib  joogaõpetaja Adov.

Foto: Maarit Pöör
Lahhentagge toonikujooga võeti joogasõprade poolt kiirelt omaks.

Lahhentagge toonik, mis valmis Kuressaare linna jõulukuusest, valiti Eesti Toiduliidu poolt sellel aastal parimaks Lääne-Eesti joogiks.

“Teinekord, kui taas end lihtsalt toolilt joomast leiad: haara pudel, lükka jalalaba vastu reit puupoosi ja kasuta Lahjentagge toonikujooga mantrat: HINGA, LIIGU, JOO! Kõik joogid matile!”

Pühade hooajal pakuvad Adov ja Lahhentagge joogat ettevõtetele Saaremaal ja mandri-Eestis.