Eesti Talutoidu Karavan on ühteaegu nii meeleolukas kui praktiline ning vaikselt traditsioonina kanda kinnitamas.
Foto: Eesti OTT

Juba teist aastat tuuritab suvelõpumeeleolus Eestimaal Talutoidu Karavan

Talutoidu Karavanil sõidavad läbi Eesti kohaliku toidu võrgustike Eesti OTT eestvedajad, kokad ja talutootjad. Külastades seekord  üheksat pop-up laata Eestis, kohtuvad kohaliku toidu aktivistid, talutootjad ja meedia.

Karavani eesmärk on  kõigile meenutada, et meie kodumaal on praegu sügisene küllus, meie põldudel on valminud värsked viljad ja aedades parimad vitamiinid.

Räägime, miks eelistada kohalikku toitu- tervist, kohalikku majandust, meie looduskeskkonda ja kogukondlike sidemeid silmas pidades.

Talutoidu Karavanil sõidab kaasa mehhiko päritolu hobikokk ja kunstnik  Leno Morfin, kes valmistab pop-up laatadel kohalikust toorainest  inspiratsiooniroogasid.

Karavani tuur algab  27. augustil Võrust, sõites läbi  Tartu, Rakvere, Tabasalu, Viljandi, Haapsalu, Muhu, Kuressaare ja lõpetab 31.augustil suurejoonelise Talust Taldrikuni õhtusöögiga Saaremaal Karalas, kohaliku toidu pidupäeval ja Saaremaa Talupidajate Liidu 20. sünnipäeval.

Pildil Rakveres talutoitu propageerimas üks Talutoidu Karavani eestvedajaid, Emil Rutiku.

Õhtusöök valmib vaid Eesti OTT võrgustiku talutootjate toorainest ning õhtusöögi 110 inimesele valmistavad külaliskokad Norrast. Suur talutoidu pidupäev päädib muinastulede öö lõkke süütamisega Karalas.

Karavani eestvedajad on kohaliku toidu aktivistid ning Eesti OTT eestvedajad Emil Rutiku  ja Muhu nõid Sirkka. Kaasa sõidab mehhiko päritolu hobikokk ja kunstnik  Leno Morfin, kes valmistab pop-up laatadel kohalikust toorainest  inspiratsiooniroogasid.

OTT (Otse Tootjalt Tarbijale) kogub Eestimaal üha enam tuntust.

Liisaks liiguvad koos karavaniga linnast linna talutootjad.

Kohaliku- ja talutoidu võrgustikud Eesti OTT on talutootjate ühendus mille abil luuakse kohalikule toidule uusi müügikanaleid.

Kohalikud OTT (Otse Tootjalt Tarbijale) võrgustikud on ring piirkondlikke talutootjaid ja nende ümber koondunud püsitarbijad.

Talutoidu Karavan mullusuvises Rakveres.

OTT kaubakohtumised on iga-nädalased pop-up laadad, kus talutootjad annavad oma püsitarbijaile enda kasvatatud-valmistatud toidu üle.