Eesti toidu ala juubelilaulupeol "Minu arm".
EEsti toidu ala laulupeol

Ka tänavusele laulupeole tuleb Eesti toidu ala

Eeloleval nädalavahetusel, 6.–7. juulil toimub juubelilaulupidu „Minu arm“. Nagu traditsiooniks saanud, on ka sel aastal laulupeol Eesti toidu ala, kus saab nautida eestimaiseid maitseid ning küsida teavet avatud talude päeva kohta.

Eesti toidu alal on väljas toiduvaldkonna esindusorganisatsioonid ning kohaliku toidu pakkujad. Külastajad saavad tutvuda eri piirkondade maitsetega ning nii suuremate kui ka väiksemate toidutootjate toodanguga.

Eesti toidu alalt võib saada ka inspiratsiooni puhkuse sisustamiseks, sest tutvustatakse nii avatud talude päeva kui ka Eesti toidutee võimalusi.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu kaubamärk Ehtne Talutoit koondab enda alla suurt hulka toidupakkujaid, kellest paljud on kohal ka laulupeol.

Ehtsa Talutoidu telkides pakuvad hõrgutisi Minna Sahver, kelle põhikaup on marmelaadid, Maheleib oma pagaritoodetega, Kasekunst kasesiirupitega ning Tõrvaaugu Mahe talu, kes võtab kaasa erinevaid tatrast valmistatud tooteid.

Juustusõbrad leiavad endale meelepärast Üvasi Talu ja Kalamatsi Meierei käest, kes pakuvad kitsepiimast juuste, ning Männiku Piimalammaste juurest, kelle sortimenti kuuluvad lambapiimast valmistatud juustud ja jogurt.

Mett saab osta Puhkani ja Poegade ning Puusepa Mesindustalu käest, lihatooteid Rebasereinult ja juustupatse Delikatess Foodilt. Kohal on ka Dereku Burger, kes valmistab Saaremaa kohalikust toorainest burgereid ning müütab ka Muhu Liha lihatooteid.

Loe lähemalt: https://maablogi.wordpress.com/2019/07/04/minu-arm-ja-eesti-toit/