Avaturul on kokku üle 150 püsikaupleja, kes pakuvad linlastele värskeid taimi ja vilju, et oma keha ning vaimu vitamiinidega kosutada.
Foto: Pixabay

Käsitöö kauplejad ja väiketootjad ootavad linlasi Tartu Turu avaturul

Alates 23. maist, laupäeviti, alustavad kümmekond Tartu Kevadlaada kohalikku käsitöö ja väiketootjat avaturul vabas õhus kauplemist. Raekoja platsi ümbruses aset leidnud menukas Kevadlaat naaseb järgmisel aastal.

Looduskosmeetika tootjad, vaibategijad, ehtekunstnikud ja paljud teised ettevõtjad on kauba valmis seadnud ning soovivad linlastele oma tööga elamusi pakkuda.

“Meie saame ja tahame linlastele rõõmu tuua ning majandusele hoogu anda. Oleme tänulikud, sest selline põnev kaubavalik ja huvitavad kohalikud käsitöömeistrid on turul kauplemas esmakordselt,” kommenteeris ettevõtmist AS Tartu Turg juhataja Rene Kiis.

“Iga tartlane, kellel on tarvis midagi osta, võiks valiku teha kodumaise ja veelgi enam kodulähedase inimese töö kasuks,” lisas Kiis.

Avaturul on kokku üle 150 püsikaupleja, kes pakuvad linlastele värskeid taimi ja vilju, et oma keha ning vaimu vitamiinidega kosutada. Lisaks on müügipaviljonides kodu- ja spordikaupu, riideid, jalanõusid ning tooteid, mida mujalt kaubandusest ei leia.

Turu klientide ja kauplejate tervise tagamiseks on rakendatud mitmeid meetmeid. Tihendatud on üldkasutavate pindade koristusgraafikuid, müügilettidele tehakse lisapuhastust, ostjatele on kättesaadavad desovahendid.

Paigaldatud on üle kahesaja sildi ja viida, kuidas külastaja peaks käituma avalikus ruumis. Seda ikka selleks, et hoida oma ja teiste tervist. Proovime tervist silmas pidades elu käigus hoida, mitte seisma jätta. Eks kõik saab ju alguse meie igaühe käitumisest.

Turu missioon on toetada väiketootjat-kauplejat ja võimaldada neile igapäevane töö igas olukorras. Turg ise ei müü, vaid annab kauplejatele müügikoha.

Avaturg pakub selleks ennekõike hooajalist ja turuhoone aastaringset võimalust. Vastavalt saagi valmimisele täitub Tartu avaturg taimede müügiga maist ja köögiviljadega juunist.

Turul võib saada kauplemisloa kas üheks päevaks või pikemaks ajaks, vastavalt kaupleja soovile. Oleme hea hüppelaud alustavale ettevõtjale.

Turul toimub! Lähemalt saab lugeda: https://www.facebook.com/tartuturgas/