Vaid kolme päevaga sündis Eesti ettevõtetele suunatud kriisiabikeskus.

Kriisiabikeskus palub ettevõtjatelt operatiivinfot hetkeolukorrast

Vaid kolme päevaga sündis Eesti ettevõtetele suunatud kriisiabikeskus, mille kaudu saab mõjutada riigi toetusmeetmete kujunemist. See on suunatud ettevõtetele, kes on saanud majanduslikku kahju viirusepuhangu tagajärjel ning vajavad personaalset nõustamist majandusliku jätkusuutlikkuse tagamiseks.

Vaid kolme päevaga sündis Eesti ettevõtetele suunatud kriisiabikeskus, mille kaudu saab mõjutada riigi toetusmeetmete kujunemist.

Eesti Ettevõtete Kriisiabikeskus on väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete abistamiseks mõeldud platvorm. Selle kaudu saab ettevõtja edastada infot koroonaviiruse leviku tagajärjel tekkinud probleemidest.

Kogutud andmeid kasutab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium selleks, et välja töötada ettevõtetele suunatud toetusmeetmeid.

Projekt sündis 13.03 – 15.03.2020 Garage48 poolt korraldatud üritusel “Hack The Crisis”. Tiimiliikmeid sidus ühine soov leevendada COVID– 19 viirusest tingitud ettevõtlusraskusi.

Prototüübi väljatöötamisel osalesid Anneli Luts, Alar Kolk, Katrin Press, Kethmar Salumets, Mikk Õun, Martin Laan, Allan Martinson, Rainer Paenurk ja Meelis Malk.

Prototüübi loomisel lõid aktiivselt kaasa Saaremaa ettevõtjad, kes on tekkinud olukorra tõttu suurtesse raskustesse sattunud. 
“Just nende kaasabil ning Saaremaa Turunduskoja ja Saarte Arenduskeskuse eestvedamisel saime oma ideed ja pakutavat lahendust testida,” räägib kriisiabikeskuse projekti eestvedaja Meelis Malk.

“Saaremaa ettevõtjate tagasisidest selgus, et probleem on palju laiaulatuslikum, kui see meile esialgu tundus.”

Kuna idee rakendamine vajab tugevat partnervõrgustikku, otsustasime kaasata Maakondlikud Arenduskeskused. Nende kaudu on kõige paremini võimalik korraldada ka kohalike ettevõtete kriisinõustamist.

Ettevõtete kriisiabkikeskuse arendustiimi kuuluvad:

Hanna Jõers  –  visuaalid / disain
Katrin Press  –  sisuloome / sisuhaldus
Kethmar Salumets – tehniline arendus
Peeter Marvet – serveritugi
Rainer Paenurk – MAK-ide koordinaator
Priit Kallas – analüütika
Indrek Saul – kasvucoach
Meelis Malk – idee / arendus

#hackthecrisis

Toetajad:

Maakondlikud Arenduskeskused
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium
Saarte Arenduskeskus
Saaremaa Turunduskoda

Ettevõtjad saavad Kriisiabikeskuse küsimustikule vastata siin.