Aastal 1838 asutatud Le Bon Marché on üks maailma esimesi modernseid kaubamajasid.
Foto: Tarmo Virki

Kuressaare jõulukuusk “teisel ringil” Pariisi luksuskaubamajas

Saaremaa väiketootja Lahhentagge toonik Kuressaare Kuusk valiti luksuskaupade ketti LVMH kuuluva Le Bon Marché kaubamaja jõuluvalikusse. Aastal 1838 asutatud Le Bon Marché on üks maailma esimesi modernseid kaubamajasid.

Toonik valmis Kuressaare linna eelmise aasta jõulukuusest ja 2019. aasta jooksul on selle okastest ja okstest valminud kümneid tuhandeid pudeleid toonikut.

“Ringmajandus on teema mis kõnetab inimesi kogu maailmas. Kuressaare jõulukuusele teise elu andmine on äratanud tähelepanu lisaks Prantsusmaale väga paljudes riikides üle kogu maakera,” ütles Maarit Pöör, Lahhentagge tegevjuht.

Foto: Maarit Pöör
Kuressaare jõulukuusk mulluste jõulupühade aegu, mis leidis leidis taaskasutust tooniku “Kuressaare Kuusk” näol.

Saaremaa toonikud on poeriiulis ja baarides müügis tänaseks lisaks Eesti- ja Prantsusmaale ka Tšehhi- ja Saksamaal.

“Ma alustasin oma karjääri moekunstnikuna ja kuigi mu tooteid on müüdud mitmes riigis, siis Pariisi luksuskaubamajadesse mu rõivad ei jõudnud. Täna on mu looming seal kohal, aga hoopis teises vormis,” teatab Pöör rõõmsalt.

Foto: Lahhentagge
Marit Pöör, Lahhentagge tegevjuht ning maitsete autor.

“Käsitöötoonikute võidukäik on käimas kogu maailmas ja viimase aasta-kahe jooksul on toonikud saanud lahutamatuks osaks eestlaste joogivalikust. Kui siiani on sellel turul tegutsenud väiketootjad nagu meie, siis hiljutine suurtööstuse sissemarss Soome Olvi grupi kohaliku allüksuse A Le Coqi näol
kinnitab meile, et oleme õigel teel,” rääkis Pöör.

Esimese kohaliku väiketootjana tõi Lahhentagge Eesti turule oma
käsitöödžinni 2017. aasta suvel, sellele lisaks on täna turul ka toonikud: kuuse ja kardemoni maitsega “Kuressaare Kuusk”, ning “Kadakas ja Mandariin”.

Foto: Tarmo Virki
Lahhentagge toonik Kuressaare Kuusk Le Bon Marché kaubamaja
jõuluvalikus Pariisis.

“Roheline on meil sügaval mõttemaailmas — me ei kasuta plastmassi, ja ka näiteks meie teise tooniku kadakad on pärit rannakarjamaade puhastamisel maha võetud kadakatest,” ütles Pöör.

Eesti Toiduliidu parima toiduaine võistlusel võitis Kuressaare jõulukuusest valminud toonik oma kategoorias sellel aastal esikoha, samuti võitis jook auhindu Kuldmuna konkursil.