Foto: Tarmo Virki

Lahhentagge investeerib aktsiisikärpe teadusesse ja kutsub teisi tootjaid järgima

Saaremaa joogitootja Lahhentagge OÜ asutajad otsustasid suunata alkoholiaktsiisi kärpimise summa Eesti teaduse toetamiseks ja kutsuvad teisi joogitootjaid järgima eeskuju.

„Aprillis avaldatud uuringu järgi kavatseb 41% Eesti toiduainetööstuse ettevõtetest kasvatada toodete lisandväärtust panustades arendustegevusse ja koostöösse. Võtmerollis on selle jaoks meie teadusasutused. Mis me siis
teeme kui meil ei ole kellegiga koos seda arendustegevust läbi viia?“ ütles ettevõtja ja Lahhentagge tegevjuht Maarit Pöör.

„Ma olen rõõmus, et saame toetada meie jaoks olulisi noori loodusteadlasi. See on minu jaoks tõeliselt südamelähedane teema,“ jätkas Pöör, kes hetkel sooritab oma teist magistrikraadi destilleerimises kaugõppes Heriot Watti
ülikoolis Šotimaal.

Kõik Lahhentagge viis asutajat on õppinud välis-ülikoolides, enne Eestisse naasmist.

2019. aastal säästetud aktsiisid suunab Lahhentagge aasta lõpus Tamkivi Reaalteaduste Fondi, mille kaudu toetatakse Eesti noorte reaal- ja loodusteadlaste õpinguid ja teadustööd.

„Isegi väike-ettevõtte vaatevinklist tasub selline investeering Eestis tulevikku alati ära ja seega kutsun üles teisi joogitootjaid teaduse toetamises kaasa lööma,“ lausus Lahhentagge asutaja Pöör.

Lahhentagge Ösel Dry Gin võitis esimese Eesti väiketootjana rahvusvahelise džinnivõistluse kuldmedali Hollandis.

Lahhentagge poolt Kuressaare linna
jõulukuusest valmistatud toonik võitis aprillis Toiduliidu konkursil parima Lääne-Eesti joogi tiitli.

Tamkivi Reaalteaduste fond asutati 2013. aastal Paul ja Raivo Tamkivi mälestuseks nende perekonna, sõprade ja Tallinna Rotary Klubi poolt.

Fondi eesmärgiks on toetada Eesti noorte reaal- ja loodusteadlaste õpinguid ja teadustööd.