Tänavust Maamessi iseloomustab väga uhke valik väiketootjaid. Pildil käsitööõlle pruulikoda Juhus tiim.
Maamess - pruulikoda Juhus

Maamess on täies hoos!

Käimas on Maamessi teine päev. Et ilmataat on tänavu hellitanud nii osalejaid kui külastajaid, mõjub üritus tervikuna kui korralik maarahvapidu. Messil osaleb 480 eksponenti 12st riigist põllumajanduse, metsanduse, aianduse ja toiduvaldkonnast.

Tänavu oodatakse külastajaid messile 25.-27. aprillil, nagu ikka Tartu Näituste messikeskuses ning toimub see juba 27ndat korda.

„Maamess on oluline kohtumispaik,“ räägib messi projektijuht Margus Kikkul, kelle sõnul on mess töö tegemise kohaks nii ettevõtetele toodete ja teenuste tutvustamiseks kui ka külastajatele.

Saaremaa kohaliku toidu edendaja ja -tootja Maria Kaljuste tänavusel Maamessil oma kaubavalikut tutvustamas.

Iseäranis kirju on väiketootjate seltskond – messile on tuldud nii mikrotoojatena kui maakondliku egiidi all.

Messil käib vilgas müügitegevus ja seda nii talutoidu müügilettides kui ka traktorite ja muu põllumajandustehnika liisingleppe sõlmimiste näol.

Maamess 2019.
Tõrvaaugu Mahe talu OÜ toodab mahetatart ning tegeleb lambakasvatusega.

Messilt leiab igaüks oma ning mõeldud on ka laste peale – kohal on nii Lotte koos oma tiimiga kui ka Ranna Rantšo miniloomaaed.

Maamessi talutoidu sektsioonis käib kirev müügitegevus juba varastel hommikutundidel.

Näha saab suurt valikut lihaveiseid ning Maamessi on oma kohaloluga tulnud ilmestama mitmedkümned lambad, trobikond alpakasid ning tõuhobuseid.

Tänavusel Maamessil saab näha laia valikut veiseid. Pildil aberdiin-anguse tõugu lihaveis.

Maapiirkondade väiketootjaile on iseäranis suure kaaluga võimalus suhelda teiste talunikega ning luua uusi koostöösidemeid.

Nii võetakse messilt kõik, mis võimalik ning kasutatakse ära iga hinnaline hetk, et end nähtavaks teha ja potentsiaalsetele koostööpartneritele ning tarbijaile kõige paremas mõttes muljet avaldada.

Mõisapreili pagar OÜ perenaine Oksana Männiku “leivanumber” on käsitööna valminud rukkileivavalik.

On rõõm tõdeda, et paljud väiketootjad on kaasanud messil toimetamisse ka pere noorimad, kes saavad siin hindamatu kogemuse klientidega suhtlusel ja müügis.

Messil on esindatud põllumajanduse, metsanduse, aianduse ja toiduvaldkonna alateemad. Kokku koondab Eesti suurim mess Maamess endas 70 000 m2 ekspositsioonipinda.

Maamess 2019.

Lisaks Tartu messikeskuse kolmele statsionaarsele paviljonile pannakse püsti 1200-ruutmeetrine D-hall, kuhu koonduvad toidu- ja taluturismi ettevõtted, 800-ruutmeetrine loomade hall ning 600-ruutmeetrine taluturupaviljon.

Eesti Maaülikooli dotsent Enn Leedu räägib Maamessi külastajaile huumusmulla koorimisest ja säilitamisest.

„Väga olulisel kohal on kodumaised maitsed ja talutoodang, mida sellel aastal leidub nii taluturupaviljonist kui ka toidu- ja taluturismi ettevõtteid koondavast D-hallist,“ kinnitab Kikkul, kelle sõnul on kohalik talutoodang ning mahekaup messil iga aastaga aina hinnatum.

Ükski suurem rahvaüritus ei saa hakkama Lotteta. Nii on see ka Maamessil 2019!