Möödunud aastal pälvis saade Eesti Teadusagentuuri peapreemia teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest audiovisuaalse ja elektroonilise meedia abil. Foto: Kairit Leibold

“Magus molekul” kolmas hooaeg jõuab homme teleekraanile

Septembris tähistatakse Maaeluministeeriumi eestvedamisel Eesti toidu kuud ning kodumaisele toidule pööratakse veelgi enam tähelepanu. Ühe sündmusena jõuavad ETV2 ekraanile peredele loodud toiduteadussaate “Magus molekul” kolmanda hooaja episoodid, kus teadlane Aigar Vaigu ja ajakirja EMA peatoimetaja Merle Liivak lihtsaid roogi valmistavad ning ka lastega koos toiduteadust avastavad.

“Lapsed on väga oluline sihtgrupp, kelle harimise oleme toiduvaldkonnas üheks prioriteediks seadnud. “Magus molekul” inspireerib väikeseid toidusõpru köögis mõne lihtsama roaga katsetama ning pakub samal ajal ka toidust kaasahaaravas vormis uusi teadmisi,” sõnas Maaeluministeeriumi Eesti toidu programmi projektijuht Kerli Nõges. “Maaeluministeeriumil on väga hea meel, et “Magus molekul“ rikastab Eesti toidu kuud juba kolmandat aastat.”

Igas ”Magus molekul” episoodis valmistatakse süüa ning viiakse toiduainetega läbi lihtsaid, kuid põnevaid teaduskatseid. Teaduse poolt esindav Aigar Vaigu on füüsik, menuka teadussaate Rakett69 juht ning Rakett69 Teadusstuudiod kaasasutaja, toiduvalmistamist juhtiv Merle Liivak on ajakirja EMA peatoimetaja ning mitmete kokaraamatute autor. Saated on loodud 5-10-aastastele lastele, retsepte ja teaduskatseid võiksid lapsed järele teha koos oma vanemate õdede-vendade või isade-emadega. Lisainfot leiab sarja Facebooki lehelt www.facebook.com/magusmolekul

Laste toiduteadussaate “Magus molekul” kolmanda hooaja saated on eetris septembrikuus teisipäeviti ja kolmapäeviti ehk siis 7.-8., 14.-15. ja 21.-22. septembril kell 18.00 ETV2 kanalil. Hiljem on saated järelvaadatavad ETV2 ning Lasteekraan.ee veebilehtedel.

Möödunud aastal pälvis saade Eesti Teadusagentuuri peapreemia teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest audiovisuaalse ja elektroonilise meedia abil.

Saatesarja toetavad Eesti Teadusagentuur, laste ja noorte loovuskiirendi VIVITA, Maaeluministeerium, Stockmann ja ETV2. Saate tootja on Black Plastic Media Productions OÜ, režissöör Ivan Pavljutskov, produtsent Maria Uppin, toimetaja Helen Saluveer.