Meist

Peale vaat et kuut aastat iseendale tööandjaks olemist ning pea kümmet aastat erinevaile väljaannetele artiklite ja muude tekstide kirjutamist, suvel 2018 pakuti mulle võimalust käivitada Postimehe toidu teemaveeb. Ma ei olnud iialgi olnud teab-mis toiduajakirjanik, ent omasin teatavat valdkonnatunnetust tänu pikaajalisele koostöökogemusele Äripäeva ning selle eriväljaannetega. Ka olid paljud toidutootjad mulle tuttavad ning olin külastanud mitmeid suuremaid talutootjaid. Olin tuttav Toiduliidu tegemistega.

Võtsin pakkumise vastu ja käivitasin teemaveebi nimega Maitsemeel. Tundus, et sellel lehel läks hästi ja toidusektor ning lugejad võtsid selle omaks. Siiski ei jätkunud koostööd kauaks, sest ootused ja filosoofia olid erinevad. Üks tahtis peaasjalikult meelelahutuslikkust, teine sisulisust. Mina tahtsin seda viimast ja nõnda otsustasin jätkata nii, nagu seda viimased aastad olin teinud. Mõne aja pärast jõudsid minuni märguanded, et “kuule, see kukkus sul ju päris hästi välja, kas sa kordust ei tahaks teha?”. Mõistsin läbi nende arvamiste, et ju siis sellist, peamiselt toidu tootjatele suunatud teemaveebi on ikka vaja. Kaalusin mõned kuud ning otsustasin asja teha. Minu hea sõber ja koostööpartner, veebiarendaja uskus minu ideesse ning otsustas samuti oma panuse anda.

Ehemaitse.ee motiiv on toetada Eesti toitu selle eheduses. Panna õlg alla kodumaiste toidutootjate, sh ka väike- ja mikrotootjate tegemiste toetamisse läbi nende uudiste ja edulugude kajastamise.

Tänaseks teeme koostööd Saaremaa kohalikke tootjaid ühendava märgisega EHTNE ning Võrumaa väiketootjaid ühendava katusorganisatsiooniga Uma Mekk. Samuti Maaeluministeeriumi, EVEA ning Toiduliiduga.

Veel oleme alustanud koostööd toidutootjate ja eestimaise fookusega toidukohtadega win-win tasandil. See tähendab, et saame pakkuda võimalust avaldada bännerrekaalmi, avaldada sisuturunduslikke lugusid või leida üheskoos ja dialoogis moodsas keeles Taylor-made ehk “rätsepaülikonna” tüüpi koostöölahendus.

Kui Sa oled toidutootja ja Sul tekkis seda lugu lugedes mingi mõte, mida võiks koostööks vormida, kirjuta meile ning peame koos nõu, mis aitaks Eesti toidu lugu enam nähtavale tuua.

Me ei tea veel, mis saab Ehemaitse.ee-st aastate pärast. Aga me teame, et teeme õiget asja!

Kairi Oja
www.ehemaitse.ee