Suurprojekt Saare OTT käivitub ka Muhus.
Foto: Nõid Sirkka erakogu

Muhus käivitub pühapäeval suveprojekt Muhu OTT

Muhus läheb tuleval pühapäeval liikvele suveprojekt Muhu OTT. Muide, sõna OTT on lühend sõnadest “otse tootjalt tarbijale” ning OTT võrgustik on tegelikult Eestis tegutsenud juba kümmekond aastat.

OTT projekt tähendab sisuliselt seda, et alevites ning väikelinnades saavad kokku kohalikud toidutootjad ja tarbijad ühel kindlal päeval nädalas.

Seda ikka selleks, et tootjad saaksid omakandi inimestele kohaliku toidu üle anda.

Varemalt on juba mitmeid aastaid tegutsenud ning jätkab tegutsemist praegugi ka Saare OTT, mis haarab kogu Saaremaad ning millel on ka eraldiseisev samanimeline paberkandjal väljaanne.

“Meite OTT hakkab toimuma Liival, Liivakollase maja hoovis laupäeviti. Kuid avamine toimub sel nädalal pühapäeval, et talgulised ka jõuaksid tulla,” räägib kohalike seas Nõid Sirkka nime all tuntud Sirkka Pintmann, kes on projekti üks eestvedajaist.

Avamine on plaanitud igati pidulikult – müüjad saavad korraldaja sõnutsi end paika sättida juba kell 12.00.
“Küpsetame kiviahju pitsat, osta saab liha, mune, köögivilja, jahu, helbeid, seemneid ja puidust käsitööd,” loetleb Pintmann.

Avatud on Savikoda ja Nõiapood. Päeva piduliku lõpu kroonib Siiri Sisask oma imeliste muusikaliste
leidmistega.

Muhu OTT Avamise päeva pilet on nii tootjatele kui tarbijatele 10 eurot, edaspidi on laupäevad Liivakollase maja hooviks kõigile muidugi pääsmeta.

“Kui leidub veel Muhu OTTi tootjaks tulla, võtke palun ühendust muhunoid@gmail.com,” julgustab Pintmann kõiki huvilisi ühendust võtma. .