Nopri talu uudis

Nopri talu alustab elamusõhtute sarjaga

Algab Nopri elamusõhtute sari. Külla tuleb 2019. aastal parimaks alternatiivtaluks valitud Uue-Saaluse veinitalu.

Maagilisel kuupäeval teeb Nopri ajalugu – 19.09 kell 19.00 stardib esimene sündmus Nopri elamusõhtute sarjas!
Nopri talu on külla kutsunud sõbrad Uue-Saaluse veinitalust, räägitakse oma veini-ja juustulugusid ning kombineeritakse kohalikud maitsed ühte.

Uue-Saaluse veinitalu on Haanja kandis asuv mahetalu, kus kasvatatakse astelpaju ja viinamarju ning valmistatakse marja- ja puuviljaveine.
Marjakasvatusega on talus tegeldud juba 20 aastat, käsitööveine hakati valmistama kaks aastat tagasi, tänavu tunnustati talu Eesti parima alternatiivtalu tiitliga.

Uue-Saaluse veinitalu perenaine Maris Kivistik tutvustab talu tegemisi, koos degusteeritakse talus valmistatud puuvilja- ja marjaveine ja sobitatakse neid
Nopri juustudega.

Nopri talu perepoeg ja juustumeister Joonas Niilo teeb tuuri meierei juustuosakonna telgitagustesse, tutvustab põnevat ning aeganõudvat juustu valmistamise protsessi ning koos mekitakse talude parimat toodangut ning otsitakse parimat (või üllatavat) maitsekooslust.

KORRALDUSLIK INFO:

18.45-19.00 Kogunemine
19.00-19.30 meiereituur koos juustumeister Joonasega
19.30-21.00 Uue-Saaluse veinitalu & Nopri juustuajaloo tutvustus, vestlus ning degusteerimine.

Elamusõhtu osalustasu on 16 eurot.

NB! Elamusõhtul osalemine vajab etteregistreerimist, kohtade arv on piiratud. Broneerida on võimalik kontaktidel turism@nopri.ee või 57800992.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga