"Tore on näha, et ka mitmetes koolides ja kogukondades kogutakse aktiivselt kohvipuru,“ räägib Pauligi turundusjuht Keily Volkov.

Paulig Eesti: ka mitmed Eesti koolid osalevad meie kohvipuru kogumise kampaanias

Kohvi teekond ei pea lõppema tassis – Paulig Eesti kogub aasta lõpuni
kohvipaksu kokku ja toodab sellest rohelist energiat! Rahvusvahelisel kohvipäeval, 1. oktoobril, kutsus Paulig ettevõtteid ja eraisikuid üles kasutatud kohvipuru kokku koguma, et sellest rohelist energiat toota.

Kohvipuru kogumine kestab aasta lõpuni. Osale Sinagi! Keskkonda hoidev mõtteviis on oluline, et ka järgmised põlvkonnad saaksid head kohvi nautida.

“Oleme rõõmsad, et iga päev liitub algatusega uusi inimesi ja ettevõtteid, kes soovivad oma panuse anda. Tore on näha, et ka mitmetes koolides ja kogukondades kogutakse aktiivselt kohvipuru,“ räägib Pauligi turundusjuht Keily Volkov.

„Veel on aega kohvipuru kogumisega algust teha ja oma panus anda. Kutsume kõiki üles detsembrikuu jooksul ja kindlasti ka jõululaua katmisel
tekkivat kasutatud kohvipuru kokku koguma ja Pauligi Tallinna kontorisse või Tartu kontori juures asuvasse konteinerisse tooma. Täpsem info on Pauligi kodulehel: https://www.paulig.ee/ee/kohvipuru-projekt-2019,“ lisab  Volkov.

Kasutatud kohvipuru on orgaaniline jääde. Vinni Biogaasijaamas toodetakse sellest biogaasi, mis muundatakse roheliseks elektrienergiaks ja elekter annetatakse Haiba Lastekodule.

„Biojäätmete kogumine annab võimaluse nende taaskasutamiseks. Vastasel korral jõuavad jäätmed lihtsalt prügimäele ja on koormaks keskkonnale,“ räägib Vinni Biogaas OÜ juhatuse liige Kristjan Stroom.

Paulig soovib kasutatud kohvipuru kogumise algatusega juhtida tähelepanu keskkonna hoidmise lihtsatele võimalustele ja sellele, et ka väike muudatus igapäevastes kodustes tegevustes võib viia suurte tegudeni.

Kliimamuudatuse tõttu väheneb araabika kohvi kasvatamiseks sobiv põllumaa prognooside järgi oluliselt juba aastaks 2050. Igaüks meist saab keskkonnasõbralikult tegutsedes kaasa aidata sellele, et ka järgmised põlvkonnad saaksid head kohvi nautida.

Iga inimese panus loeb. Ühe kohvitassi valmistamiseks kasutatud kohvipurust toodetud energiaga saaks laelamp põleda 2 tundi; laadida täis ühe mobiiltelefoni; blender töötada 1 minuti ja 20 sekundit või arvutis tööd teha 50 minutit.