Pauligi kaubamärgi alt võib peagi otsida karastusjooke.
Foto: Paulig Coffee Estonia AS

Pauligist saab karastusjookide tootja

Nii Soomes kui Eestis tegutsev suurtootja Paulig sisenes uude ärikategooriasse ning tõi ka Eestis turule esimesed külmpruulikohvist ja –teest ning üksnes naturaalsetest koostisosadest valmistatud karastusjoogid.

“Jookide sünniloos mängivad ühtaegu olulist rolli nii tarbijatrendid kui ka õnnelike juhuste kokkulangevus. Nimelt valmistasime eelmisel aastal kohvigurmaanide oodatuimal sündmusel Tallinna Kohvifestivalil külmpruulikohvist ja sidrunimahlast limonaadi, mis osutus äärmiselt menukaks,” räägib Paulig Professionali Baltikumi turundusjuht Kati Kivikas.

“Sellest joogist ongi inspireeritud uued Cold Brew Sparkling tooted. Külmpruulitud kohvist ja teest valmistatud joogid on populaarsed kõikjal üle maailma, kuid Eestis on need alles populaarsust kogumas,“ ütleb Kivikas.

Kivikase sõnul on Cold Brew Sparkling Pauligi sortimendis täiesti uus tootekategooria, mis eristub teistest sarnastest jookidest nii naturaalsete koostisosade, mitu korda väiksema suhkrusisalduse kui ka vastutustundliku valmistamise poolest.

„Uue sarja n-ö kangelastooteks on kindlasti gaseeritud kohvijook sidruniga, mis sisaldab pool tassi musta kohvi. Teise naturaalse karastusjoogi koostisesse kuulub pool tassi rohelist teed, lisaks naturaalne ingver ja sidrun,” jätkab Kivikas.

Kolmas Cold Brew jook on Kivikase sõnade kohaselt valmistatud rooibose teest ja värskendavast rabarbrist ning sobib seetõttu kofeiinivabasid tooteid eelistavatele tarbijatele.

Kõikides jookides kasutatud tee ja kohv on valmistatud külmpruulimeetodil ning toodetesse ei ole lisatud värv- ja lõhnaained ega sünteetilist kofeiini

Karastusjookide magus maitse pärineb naturaalsetest puuviljadest ja marjadest ning õiglase kaubanduse toorroosuhkrust. “Viimast on tee- ja kohvijookides kõigest 4 grammi 100 milliliitri kohta,” märgib Kivikas.

Kivikase sõnul on viimased aastad näidanud, et tarbija eelistab võimalikult väheste koostisosadega, värv- ja lõhnaainetevabasid ning õiglasest kaubandusest pärit koostisosadest valmistatud tooteid.

“Lisaks üdini ausale sisule on tarbijatele üha olulisem, et kogu tootmisprotsessi käigus arvestataks võimalikult palju planeedi heaoluga,” lausub ta.

Kivikas jätkab, et Kahjuks võivad nii loomulikud asjad nagu igahommikune tass kohvi saada kliimamuutuste tõttu paarikümne aasta pärast kättesaamatuks luksuseks või hoopis kaduda.

“Et seda ei juhtuks, peavad oma mõttemustreid muutma kõik – nii suured tootmisettevõtted kui ka tarbijad, kes oma valikutega kõrgeid ootusi peavad seadma. Pauligi keskkonnasäästlikkuse standardid on väga kõrged,” kinnitab ta.

Kogu kohvi tarneahel peaks olema jätkusuutlik

Ettevõtte eesmärk on Kivikase sõnul, et kogu kohvi tarneahel oleks vastutustundlik ja jätkusuutlik, seepärast pööratakse pidevalt tähelepanu kogu kohvi teekonnale istandusest kohvitassi.

Kivikase sõnul on keskkonnasäästlikkus oluline nii kogenud kohvitarbijale kui ka nooremale generatsioonile, kes soovib nautida kohvi ja teed trendikamas võtmes.

“Seda arvesse võttes sündiski Eesti esimene külmpruulimeetodil kohvist ja teest valmistatud 100% naturaalsete karastusjookide valik,” märgib Kivikas.