Avasaate külaline Anna Lutter ja saatejuht Kati Voomets usuvad, et saade saab olema hariv ja inspireeriv paljudele.
Foto: Kaija Pook

Rahatarkuse podcasti “Kogumispäevik” avasaade: kuidas toidukuludelt kokku hoida

Paljudele meist tuleb ilmselt veel tänagi üllatusena fakt, et üks suurimaid kulukohti ning et eestimaalastel kulub toidukuludeks keskmiselt kogunisti veerand sissetulekust. Rahatarkuse podcasti “Kogumispäevik” avasaate külaline, õpetaja ja väikeettevõtja Anna Lutter jagab avasaates oma isiklikku kogemust. 

Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse hiljutisest uuringust selgus murettekitav olukord: ainult ligi pooled vastanutest omavad säästupuhvrit, mis võimaldaks kolm kuud ilma sissetulekuta hakkama saada ja kümnendik peredest ei oma üdse sääste.

“See muudab inimesed finantsiliselt haavatavaks. Podcastis soovime motiveerida inimesi oma rahaasju kontrolli alla võtma. Jagame praktilisi nõuandeid ning saate külalisteks on inimesed, kes on otsustanud oma rahaasju teadlikult planeerima hakata,“ rääkis Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht ja podcasti „Kogumispäevik“ saatejuht Kati Voomets.

Kogumispäeviku avasaate külaliseks on õpetaja ja väikeettevõtja Anna Lutter, kes alustas sel aastal oma rahaasjade teadliku planeerimisega. Saates räägib ta oma kogemusest väikeettevõtjana, pere-eelarve jälgimise raskustest ja kokkuhoiust toidukuludelt.

„Toit on peredes üks suurimaid kuluallikaid. Eesti peredel kulub ligikaudu veerand sissetulekust toidule. Toidukulude vähendamise märksõnadeks on planeerimine, võimalikult palju ise valmistamine ning poes mõistlike valikute tegemine,“ selgitas Kati Voomets.

„Kui otsustasin pere väljaminekuid jälgima hakata, tuli ette hetki, mil olin nutma puhkemas, vaadates tšekkide hulka ja mõeldes, kuhu küll raha on kulunud ning kui kaua võtab mul aega, et need kulud Exceli tabelisse sisestada,“ avaldas oma kogemustest Anna Lutter.

Järgmiste saadete külalised on raamatu „Tom õpib rahamängu“ autor Riin Tuttelberg, kes annab nõu lastele rahatarkuse õpetamiseks, ning blogija Gethel Burlaka, kes jagab kogemusi ja soovitusi, kuidas säästa üheaegselt raha ja keskkonda.

Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse algatatud podcast „Kogumispäevik“ on välja kasvanud samanimelisest Eesti suurimast rahatarkuse Facebooki kogukonna grupist, kuhu on koondunud juba enam kui 30 000 inimest, kes soovivad arukalt oma rahaasju planeerida.

Kogumispäeviku podcast jõuab eetrisse 3-4 korda kuus. Veebisaate kestus on 40-60 minutit.

Kuula “Rahatarkuse” avasaadet siit.

Jaga

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga