Eesti tarbijate hulgas uudsesse, trendikasse ning kasvavasse tootesegmenti lisanduvad Mo Saaremaa odrahelvestega kohupiimased ja rohke marjasisaldusega laktoosivabad toorpudrud.

Saaremaa Piimatööstus üllatab laktoosivabade toorputrudega

Alates jaanuri lõpust lisanduvad Saaremaa Piimatööstuse Mo Saaremaa kaubamärgi alla uued tooted. Eesti tarbijate hulgas uudsesse, trendikasse ning kasvavasse tootesegmenti lisanduvad Mo Saaremaa odrahelvestega kohupiimased ja rohke marjasisaldusega laktoosivabad toorpudrud.

Saaremaa Piimatööstuse turundusjuhi Ruta Kallaspooliku sõnul toodi uued toorpudrud turule, et pakkuda konkurentsi kasvavas tootesegmendis. „Kuna tegemist on tarbijate hulgas poolehoidu leidnud tootegrupiga, leidsime vajalikuks pakkuda turul ka laktoosivaba, saaremaist versiooni. Uued toorpudrud annavad taas võimaluse rääkida meie, ehk Mo Saaremaa lugu, tuua esile saarte eripära ning turul selgelt eristuda,” selgitab Kallaspoolik.

Nii Saare- kui ka Hiiumaal, kust Saaremaa Piimatööstus oma piima tarnib, on oder mänginud tähtsat rolli. Oder on olnud saartel nii oluline, et Hiiumaal Käinast Pühalepa poole jäävatel saare viljakamatel aladel, kus oder, millest õlut tehti, kasvas väga hästi, kutsuti inimesi lausa “odratolgusteks”. Samuti on väga tuntud saaremaine odraõlu.
Hiiumaad võib pidada Eesti kontekstis lausa odra sünnisaareks: vanimad Eesti soo- ja järvemudast leitud 3900 a e.kr vanad odraõietolmuterad on leitud just Hiiumaalt, Käivasoo soost.

Mo Saaremaa ambitsioon on anda odrale veel laiem tähendus ning tuua see pahatihti varju jääv eestimaine supertoiduaine taas meie hommikusöögilauale.

Kuna hommikusöögiks on parim valgu ja süsivesikute kombinatsioon  (valk annab täiskõhutunde ja süsivesikud energia), on MO Saaremaa toorpudrus rohkelt ka laktoosivaba, valgurikast ja rasvavaba kohupiima.

Pakutakse kaht erinevat maitset: MO Saaremaa Toorpuder odrahelveste ja pirniga 170 g ja
MO Saaremaa Toorpuder odrahelveste ja kirssidega 170 g

Mo Saaremaa toorpudrud on:
laktoosivabad, rasvavabad, kõrge valgusisaldusega ning valmistatud Saaremaal Saare- ja Hiiumaa piimast.
Kuna meie jaoks on äärmiselt oluline keskkond ning mitte ainult saarte unikaalse looduse, vaid kogu Eesti liigirikkuse säilimine, siis palume tühjal pakendil eraldada pappümbris ning visata see papikonteinerisse. Tühja topsi koht on aga pakendikonteineris.

Saaremaa Piimatööstus on suure kogemuste pagasi ja pikaajaliste traditsioonidega piimandusettevõte, mis kuulub Saare-ja Hiiumaa piimatootjatele. Ettevõtte peamine tegevus on piima kokkuost ning juustu ja või valmistamine. Piimatootmise, müügi ja logistikaga on seotud ca 500 peamiselt saartel elavat inimest.