Kogu kaupluse valgustus asendati LED-tehnoloogiaga, seda nii hoones sees, fassaadil kui ka parklas.
Foto: Raul Mee

Selver avas täisrenoveeritud Pelgulinna kaupluse

Novembri algul täielikuks ümberehituseks suletud Pelgulinna Selveri kauplus avas taas uksed.

Pelgulinna kauplus oli 17. kauplus, mille Selveri kett oma esimese kümne tegutsemisaasta jooksul avas. Meie ettevõtte vanust silmas pidades on tegemist väärika kauplusega. Pelgulinna inimeste jaoks on tegemist aga olulise kogukonnakeskusega, mida hakati igatsema juba selle lühikese sulgemisperioodi vältel,“ ütles AS-i Selver juhatuse liige Kristi Lomp.

Hoone renoveerimisel kasutati uusimaid tehnoloogilisi lahendusi, et saavutada võimalikult keskkonnasäästlik lõpplahendus. Kogu kaupluse valgustus asendati LED-tehnoloogiaga, seda nii hoones sees, fassaadil kui ka parklas. Renoveerimistööd teostas OÜ Reparo Ehitus.

Foto: Raul Mee Selver annab tööd enam kui 2900 inimesele.

                                                                                                                                      Kaupluse sisemus sai rekonstrueerimisega täiesti uue ilme, mööbli ja tehnika. Tehnika valikul lähtuti keskkonnasõbralikest lahendustest. Seetõttu vahetus välja kogu külmapark CO2-põhisele külmasüsteemile, mis võimaldab senisega võrreldes ca viiendiku suurust energia kokkuhoidu.

Külmikute jääksoojus kasutatakse omakorda ära maja ventilatsioonisüsteemis hoone ja tarbevee kütteks. Külmasüsteemi ehitas Kitman Coldtech.

Pelgulinna Selveri puu- ja juurviljaosakond avanes täielikult elektrooniliste hinnasiltidega, sama ootab ees kogu keti ülejäänud kauplusi. Elektroonilised hinnasildid on osa Selveri paberivabast missioonist, mille esimeseks etapiks oli trükireklaami asendamine kauplustes digiekraanidega.

Foto: Raul Mee

Tuleval aastal investeerib Selver veel viie kaupluse uuendustöödesse.

Pelgulinna Selver kuulub AS-ile Tallinna Kaubamaja Kinnisvara. Kauplus avati 29. septembril 2005, hoones on 1500 m2 müügipinda.

Kaupluse sisemus sai rekonstrueerimisega täiesti uue ilme, mööbli ja tehnika.

Eesti kapitalil põhinevasse Selveri jaeketti kuulub Eesti suurima kojuveopiirkonna ja käibega e-pood ning 53 kauplust, mille all on ca 100 000 ruutmeetrit müügipinda. Selveri kett kuulub börsiettevõtte Tallinna Kaubamaja kontserni. Selver annab tööd enam kui 2900 inimesele. 2018. aasta müügitulu oli 454,3 miljonit eurot ning kliendid tegid aasta jooksul 38,8 miljonit ostu.