Praeguses eriolukorras soovitab Selveri juhtkond kasutada maksimaalselt iseteeninduskassasid ning hiljem desinfitseerida oma käsi.
Foto: Selver

Selver jätab lahtiolekuajad lühendamata, et vältida rahvarohket külastust

Selver palub kauplusi külastades valida päevane kellaaeg ning vältida poodide külastamist mitmekesi korraga.

„Mida lühemaks muutub kaupluse lahtiolekuaeg, seda rohkem inimesi korraga poes viibib. Meie põhieesmärk on tagada inimeste ohutus ja kauba saadavus. Hajutatud poekülastused ja üksi poeskäigud, iseteenindust kasutades on praegu parimad meetmed,“ ütleb AS-i Selver juhatuse liige Kristi Lomp.

Selveri juht lisab, et range soovitus on praegusel ajal poode külastada üksinda, mitte tipptunnil ning kasutada tuleks eelistatult iseteenindussüsteemi, mis välistab lähikontaktid.

„Enne ja pärast iseteeninduspultide, kärude või korvide kasutamist palume oma käsi desinfitseerida – selleks on kaupluses vastavad vahendid saadaval,“ ütleb Kristi Lomp.

Eilse päeva jooksul sotsiaalmeedias levinud valeinformatsioon valitsuse plaanidest sulgeda linnu ja piirata alkoholimüüki kasvatas olulisel määral poodide külastusi.

„Tahame inimeste tähelepanu tõmmata sellele, et taolised sõnumid kasvatavad ohutaseme võimaliku viiruse levimisel eriti kõrgeks. Poes mitmekesi tunglemine ei ole praegusel perioodil mõistlik ega vajalik. Siinkohal on veel kord oluline rõhutada, et jääksime kujunenud olukorras rahulikuks ja säilitaksime kainet meelt,“ lisab Kristi Lomp.

Selver tahab eriti tänada oma kaupluste töötajaid, kes on raskel ajal suurepäraselt hakkama saanud.

„Vaatamata keerulisele olukorrale on kaupluste riiulid kenasti kaupa täis. See näitab meie meeskonna tugevust kiiresti reageerida ja ühise eesmärgi nimel organiseeritult tegutseda. Suur tänu kõigile Selveri töötajatele, kes te olete endast nii palju andnud ja praeguses eriolukorras tekkinud ootamatu mahukasvuga suurepäraselt toime tulnud. Olete olnud väga tublid!“ tänab Kristi Lomp.

Selver kinnitab, et kauplustes kaupa jagub. Viibimisi esineb praegu vaid e-Selveri tellimuste kättetoimetamisel, kuid suurendatud komplekteerijate koosseisuga hakkab ka e-poe võimekus mitmekordselt kasvanud nõudlusele järele jõudma.

Selveri üleskutsele palgata puhkusele jäänud või koondamisteate saanud töötajatel Selverisse tööle tulla on reageerinud sadu inimesi, kellest on olnud mahtude kasvuga kaasnenud töökoormuse leevendamisel palju abi.