Foto: Tallinna lennujaama kohvik Take Off

Täna toimuva “Aasta Kokk 2019” finaali pääses ka Tallinna lennujaama Take Off kohviku vastutav kokk Uku Rõuk

Fine dining restoranide kokkade kõrval on tihedas konkurentsis finaali pääsenud ka Tallinna lennujaama Take Off kohviku vastutav kokk Uku Rõuk, kelle tööandjaks on Baltic Restaurants Estonia AS.

Aasta Kokk 2019“ on 25. korda toimuv Eesti kööki, restoranikultuuri ja Eesti toidukultuuri edendav üritus, mille finaal toimub Tallinna Toidumessi raames nimelt täna.

Rõuk on pärit Lääne-Virumaalt ja kokaks õppis ta Türi Tehnika ja Maamajanduskoolis, mille lõpetas 2007. aastal. Peale seda on ta töötanud mitmes erinevas restoranis, Vabariigi Presidendi Kantseleis ning tegelenud saatkondade ürituste toitlustamisega.

Toit on alati mu kirg olnud ning mulle meeldib kui saan klientidele pakkuda mitte ainult kõhutäidet, vaid ka elamust. Toidumaailm on kirev ning mänguruumi on seal palju – mulle meeldib traditsioonilistele kombinatsioonidele alati midagi isikupärast lisada ja erinevaid maitseid kombineerida,“ ütles Rõuk.

Eesti aasta koka võistlejatelt oodatakse töid, mis väljendaksid nende loovat mõtlemist ja kulinaarset võimekust. Oma talendi näitamiseks pidid kokad valmistama kaks pearooga, ühe kalast ja teise lihast. Neile tuli lisada minimaalselt kolm muud elementi ja kaste.

Rõuk valmistas kalaroaks kergelt suitsuse tuura linaseemne krõpsu, kinoa, nuikapsa, sidruni sabayoni ja kukeseene kastmega, liharoaks Liivimaa Lihaveise esiselja juustu krõpsu, krõbeda sibula puru, porgandi, juurselleri püree, marineeritud naeriga lehtkapsa ja kadakamarja kastmega. Tööde puhul hinnati nende välimust, tehnoloogia kirjeldust, toorainete sobivust ja retsepti originaalsust.

Lennujaama kohvikus töötades on Rõuki toidud justkui visiitkaardiks siia saabujatele ja siit lahkujatele. “Uku on meie juures töötades alati silma paistnud oma loominguliste ideede ja nende elluviimiseks vajalike tipptasemel oskustega,” ütles Baltic Restaurants Estonia AS tegevdirektor Aaro Lode.

Eesti kulinaaria tase on tõesti kõrge ja konkurents on tihe. Aasta koka võistluse finaalis tuleb osalejatel viie ja poole tunniga valmistada seitse portsjonit liha- ja kalarooga.

Tulemusi hindab rahvusvaheline kohtunikekogu. Lisaks Rõukile pääsesid finaali kokad restoranidest Cru, Juur, NOA, Snoob ja Noot. Finaalvõistlus toimub 24. oktoobril Tallinnas aset leidval Tallinna Toidumessil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga