Tahkuranna kurgifestival 2018.
Foto: Puhkaeestis.ee

Tänavusuvised toidufestivalid – kus ja millal?

Toidufestivale tuleb tänavu suvel Eestis tõesti palju. Neist järjekorras esimene on pika ajalooga Grillfest Pärnumaal, kuid festivale jagub suve lõpuni ning neid on igale maitsele. Ehemaitse.ee seab neist olulisemad ritta.

Hea Toidu Festival – Grillfest 

Pärnus, 07.06.2019 – 08.06.2019

Grillfest toimub iga aasta juunikuus Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. Kahel päeval pakuvad head ja paremat 300 toidupakkujat Eestist ja välismaalt.

Avatud on välirestoranid ja kohvikud ning avatud on lemmikloomarestoran. Toimuvad Hea Toidu Laat, üleriigilised kalapüügi ja toiduvalmistamise suurvõistlused ning laste rõõmuks suur ja sisukas mängumaa.

Erinevatel lavadel esinevad head artistid ning muusikat on igale maitsele. Mõlemad festivalipäevad lõpetab võimas ilutulestik. Festivali klubides toimuvad After Grill peod. Grillfestile on oodatud igaüks, sissepääs on tasuta! 

Tallinna Tänavatoidufestival

Põhja-Tallinna linnaosa, 08.06.2019 – 09.06.2019

Eesti suurim tänavatoidufestival! Festivalil on kohal hoolikalt valitud toitlustajad, et tuua külastajateni kombinatsioon kvaliteetsest “klassikalisest” tänavatoidust ning värsketest, üllatuslikest ja eksootilistest lähenemistest. 

Külla tulevad ka mitmed välismaised toitlustajad, food truckid ja rahvusköökide esindajad. Tänavu on festivali üheks põhifookuseks lapsed, kelle jaoks toidupakkujad loovad lastesõbralikke ja tervislikke eineid. 

Osaleda saab harivates töötubades, nautida tänavamuusikute esinemist ja tänavaartistide trikitamist. Tegevusi ja maitseid nii suurematele kui väiksematele!  

Tartu Tänavatoidufestival & Ta-Daa! Festival

Tartu linn, 15.06.2019 – 16.06.2019

2. Tartu Tänavatoidufestival on suur rahvusvaheline tänavatoidusündmus, mis annab võimaluse tutvuda värskeimate toidutrendidega.

Festivalil saab nautida toiduautode (foodtruck’id), pop-up tänavakohvikute, tipprestoranide ja alternatiivkokkade poolt valmistatud värsket tänavatoitu.

EV100 puhul on fookuses Eesti tänavatoit ja uued maitsed. TaDaa! Festival on rahvusvaheline tänavaartistide festival, mis toob kohale kümned artistid Eestis ja välismaalt.

Kahel päeval saab nautida meelelahutust tänavateatritelt, muusikutelt, tsirkuse- ja tuleartistidelt ning teistelt meelelahutajatelt.

Hiiumaa kohvikutepäevad

Hiiu maakond ja Kärdla, 01.08.2019 – 04.08.2019 

Hiiumaa kohvikutepäevad on Hiiumaa suve üks enim oodatud sündmus, mil kõikjal leviv kohvilõhn meelitab kokku hulgaliselt saare- ja ülemererahvast.

Üheks nädalavahetuseks on avatud korraga mitmeid erilisi ja meeliülendavaid kohvikuid, mis on laiali pillutud mööda rohelisi, kauneid koduaedu ja mereäärt.

Paljud neist just sellistel kohtadel, kus kohviku avastamine on ootamatu, kuid meeldiv üllatus.

Kõige-kõige esimesed kohvikutepäevad Eestis said alguse just Hiiumaal Kärdlas, mille elanikke tuntakse juba 19. sajandist kohvilähkrite nime all. Tule joo kohvi ja naudi suve kohvilähkrite peol Hiiumaal!

Tartu Toidu- ja veinifestival

Tartu linn, 02.08.2019 – 04.08.2019

Tartu Toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid Lõuna-Eesti väiketootjatelt ja pop-up restoranidelt ning rikkaliku veinivalikut.

Kõigil on võimalus võtta osa avatud degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt. 

Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, linnaosade kodukohvikud, ööpromenaad Emajõe ääres, lasteala ja palju muud põnevat.

Seto Külävüü Kostipäiv ehk Setomaa kohvikute päev

Võru maakond, Setomaa, 17.08.2019 – 18.08.2019

Kostipäeval ootame külalisi taluõuedele maitsma kohalikke roogasid kohalikust toorainest. Sõir, suulliim, kikkaseenepiirak ja muu selline kraam on kohvikutes au sees.

Kindlasti paljusid teisigi huvitavaid kohalikke toite saab Seto Külävüü ühepäevakohvikutes mekkida. Igal kohvikul on oma müügilett ka.

Kui kõhtu enam ei mahu, siis saad kaasa osta  Pühapäeval on kohvikutes peräpütüpäiv ehk pakutakse seda, mis veel pakkuda on.

Tahkuranna kurgifestival

Pärnu maakond, Tahkuranna, 20.08.2019 – 20.08.2019

Tahkuranna kurgifestivali märksõnadeks on rannarahva olulised elatusallikad – kurk, kala ja käsitöö. Kurgihooajal toimuval festivalil saab proovida põnevaid kurgihoidiseid, osta kaasa kohalikku toitu ja käsitööd, kuulata ja kaasa laulda rahvalikke laule, osaleda õpitubades ja teha ise käsitööd.

Osalema olete oodatud kogu perega, sest tegemist jagub kõigile ja kogu päevaks!

Lüübnitsa sibula- ja kalalaat

Võru maakond, Lüübnitsa küla, 24.08.2019 – 25.08.2019

Sellel laadal on aukohal sibula- ja küüslauguvanikud. Samuti on külalisel võimalik osta värsket ja kuivatatud järvekala, mida kohalikud kalurid ise püüavad, töötlevad ja müüvad.

Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, erinevad töötoad ja konkursid. Kaasa on võimalik osta käsitööd.

Peipsi Toidu Tänav 175 km

“II Peipsi Toidu Tänav 175 km“ toimub 24.-25.08 Vasknarvast Saaboldani ning selle raames avatakse 175 km ulatuses pop-up restorane, mis pakuvad roogasid, jooke Peipsimaa puhtast toorainest, nii uuemas kui ka vanemas võtmes.

On nii kohalike kogukondade restorane kui ka külalisrestorane üle Eesti, kes panevad oma ideed lauale kohaliku tooraine osas.

Peipsi Toit on kõik see, mida piirkonnas kasvatatakse, mida annavad järv, metsad, põllud, rabad, sood. Mitmekülgne ja erinevaid kultuure kaasav, traditsiooniline ja samas ka uus.

Peamiseks väärtuseks siinsed inimesed, kes vääristoidu lauale toovad.

Kallaste kala- ja sibulalaat       

Tarumaa, Kallaste linn, 31.08.2019 – 31.08.2019

Kallaste kala- ja sibulalaadast on kujunenud Peipsimaa üks suurimaid traditsioonilisi suvelõpuüritusi.

Iga suve augustikuu viimasel nädalavahetusel sõidavad Kallaste linna kokku inimesed igast Eestimaa nurgast ning ka naaberriikidest.

Müüjad on toonud laadale erinevat kaupa, kuid muutumatu on kuulus Peipsi sibul. Igal aastal toimub lisaks laadale mitmekesine kultuurprogramm.

Osaleda saab käsitöötubades, pakutakse tõelist uhhaad, toimuvad paadisõidud Peipsil, laste etendused. 

Allikas: www.puhkaeestis.ee