Spetsiaalselt eestlaste maitseelistusi silmas pidades valminud Rukkileivuke ja Kaeraleivuke on poelettidel alates novembri algusest.
Foto: Alina Birjuk

Turule jõuavad Fazeri uued palaleivad

Üle 40aastase palaleibade tootmise kogemusega Fazer Grupp tutvustab Eesti tarbijatele Rukkileivukest ja Kaeraleivukest, mis on välja töötatud just eestimaalaste maitse-eelistusi silmas pidades.

Fazeri turundusjuhi Riina Eedra sõnul on Eestis poodidesse jõudnud Leivukese loomisel aluseks võetud nii eestlaste maitse-eelistused kui ka Fazeri mitmekümne aasta pikkune kogemus palaleibade tootmisel ning siinse turu jaoks on tootearendusega eriliselt vaeva nähtud.

“Kuigi traditsiooniliselt on palaleivad õhemad ja kõvema koorikuga, siis eestlaste jaoks on ükskõik millise leiva puhul oluline selle pehmus ja puhas leiva maitse. Nielseni uuringutest selgub ka, et rohkem kui kolmandik Eesti tarbijatest peab pagaritoodete puhul oluliseks nende tervislikkust,” selgitab ta.

Foto: Alina Birjuk

Eestlaste maitse-eelistusi silmas pidades on uues rukkijahust palaleivas kasutatud 87% ulatuses rukkijahu, millest tervelt 94% on kiudainerikas täisterarukkijahu.

Seega on Rukkileivuke üks täisterarikkamaid palaleibasid Eesti pagaritoodete lettidel. Suupärase kujuga palaleivad sobivad hästi nii kosutavaks vahepalaks kiirel päeval kui ka toekama võileiva peategelaseks ükskõik millisel toidukorral.

Foto: Alina Birjuk Hetk Fazeri palaleibade – Rukkileivuke ja Kaeraleivuke – tooteesitluselt Linnateatri Hobuveskis.

Rukkileivukese kõrval toob Fazer turule ka Kaeraleivukese, mille koostises on nii kaerajahu kui ka mõnusalt krõmpsuvad helbed ning mis ei sisalda nisujahu.

Foto: Alina Birjuk
Leivukese tooteesitlus Linnateatri Hobuveskis.

“Tootearenduse protsessis nägime rohkelt vaeva, et saavutada pehme ja õhuline, kuid 100 protsenti kaerast valmistatud palaleib, mille maitse meenutaks hommikupudrust tuttavat kergelt magusat kaera maitset,” selgitab Eedra toote loomise tagamaid.

Foto: Alina Birjuk
Kaeraleivukese koostises on nii kaerajahu kui ka mõnusalt krõmpsuvad helbed, toode ei sisalda nisujahu.

Nii Rukkileivuke kui ka Kaeraleivuke on poelettidel alates novembri algusest.

Jätku Leivukest!