Junimperium Distillery üks asutajaid Tarvo Jaansoo.

Vargad näppasid Eesti džinnitootja Londonisse saadetud avapartii veel enne tollilattu jõudmist

Eestimaine käsitöödžinni tootja Junimperium Distillery saatis eelmisel nädalal Londonisse teele oma esimese suurema partii erinevaid džinne, kuid maksvad kliendid peavad veel kannatust varuma, sest kallis ja kange kraam langes varaste saagiks veel enne tollilattu jõudmist.

„Viimastel kuudel oleme õppinud, et kriitiline esmatarbekaup kaob poelettidelt kiiresti. Seega on omamoodi tunnustus, et meie džinnid läksid „kaubaks“ juba enne tellijateks olnud rahvusvaheliste veebipoodideni jõudmist,“ ütles Junimperiumi üks asutajatest Tarvo Jaansoo.

Džinnivabriku juhi sõnul on inimlikult mõistetav, et valmistutakse keerulisteks aegadeks – kes hangib kulda, kes kuldaväärt džinni. „Mõlemad säilivad kaua ning on rasketel aegadel abiks,“ leiab Jaansoo.

Varaste saagiks langes terve kaubaalus – kokku pea 500 pudelit Tallinnas toodetud käsitöödžinni. Jaansoo sõnul katab kindlustus tehtud kahju ning uue nädala algul saadetakse UK poole teele juba uus partii.

Kas sellel korral rakendatakse nõutud saadetise turvalisuse tagamiseks ka erimeetmeid, jätab Jaansoo enda teada.

2019. aastast Telliskivi Loomelinnakus tegutsev Junimperium Distillery hinnati sel aastal Eesti parimaks käsitöödžinnimeistriks ning nende tooted on võitnud kõrgeid autasusid rahvusvahelistel konkurssidel.

Ka varaste saagiks langenud Junimperium Blended Dry Gin tunnistati sel aastal World Gin Award auhinnagalal Eesti parimaks London Dry tüüpi džinniks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga