Logo markeerib kodumaiste mahetootjate ja -töötlejate toodangut pakkuvat maheturgu MAHE ON LAHE!, kus saab degusteerida mahetooteid, osaleda maheteemalisel viktoriinil ning osaleda tippkokkade õpitubades.

Võrus tuleb Lõuna-Eesti esimene maheturg MAHE ON LAHE!

28. juulil leiab Võrus toimuva Eesti suurima lastefestivali raames aset siinsete mahetootjate ja -töötlejate toodangut pakkuv maheturg MAHE ON LAHE!, kus saab degusteerida mahetooteid, osaleda maheteemalisel viktoriinil ning osaleda tippkokkade õpitubades.

2019. aastal on Eesti toidupiirkond keskendunud Vana-Võromaale, kus tänavu kevadel algas Vana-Võromaa maitsete aasta, mis toob gurmaanid nii Eestist
kui kaugemalt kagunurga maitsetega tutvuma.

Kuid Vana-Võrumaa pole rikas ainult omanäoliste ja põnevate maitsete poolest, siinses puhtas keskkonnas tegutseb ka palju omanäolisi mahetootjaid, kes pakuvad põnevad ja eriilmelisi tooteid.

Tutvustamaks Kagu- ja Lõuna-Eestis tegutsevaid mahetootjaid nii võrumaalastele kui ka Võrumaa külalistele korraldab Võrumaa talupidajate liit koostöös Lastefestivaliga 28. juulil Võrus Liiva tänaval maheturu MAHE ON LAHE.

Sealjuures pole tegemist pelgalt mahelaadaga, vaid selle raames leiavad aset erinevad üritused nagu mahepõllumajanduse teemaline viktoriin-loterii,
kus osalejad saavad panna proovile oma mahetoodete alased teadmised ning mahetoodete degusteerimised.

Kokkamishuvilised saavad aga osaleda õpitubades, kus Eesti tippkokad demonstreerivad, mida põnevat saab kohalikust ja värskest toormest valmistada.

Ja kuna maheturg toimub lastefestivali ajal, siis loomulikult on mõeldud ka lastele, kellele pakutakse erinevat meelelahutust.

Mahetootjatele ja -töötlejatele on maheturul osalemine tasuta, kuid eelregistreerimisega ja lisainfot saab meiliaadressil: mahekiri@gmail.com.

Mahelaada MAHE ON LAHE läbiviimist rahastab PRIA turuarendustoetuse meetme raames.